I Komunia Święta
Rekolekcje Wielkopostne
Środa Popielcowa
POKUTA RODZIN 2021 "NINIWA"
Droga Krzyżowa
Gorzkie żale
Nowe limity wiernych w kościele

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

*  Bardzo prosimy na czas pobytu w kościele pozostać w maseczce ochronnej,
oraz dezynfekować dłonie przy wejściu do świątyni.

* Zapraszamy chłopców ze Szkoły Podstawowej, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zbiórka odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w dolnym kościele.

* W poniedziałek, 18 października przypada liturgiczne święto św. Łukasza – ewangelisty.

* W piątek 22 października będziemy przeżywać uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona województwa Kujawsko Pomorskiego. Zapraszamy na Uroczystą Eucharystię o godz. 18:00 wieczorem, którą zakończymy indywidualnym błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.

* Msza święta i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24 października o godz. 12:30 w kościele dolnym.

* Zbliża się już powoli listopad – szczególny miesiąc modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Kartki na wypominki listopadowe są wyłożone na skarbonach przy wyjściu z kościoła. Uprzejmie prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku i drukowanymi literami. Wypominki oraz dobrowolną ofiarę można składać osobiście w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii po każdej Mszy św.

*  Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako 95. Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną, będący dniem solidarności w modlitwie i pomocy materialnej misjom. Na zakończenie każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na pomoc Misjonarzom i Misjonarkom posługującym ludziom najbardziej potrzebującym. W ich imieniu już dzisiaj składamy serdeczne podziękowania za każdą pomoc.

*  Rozpoczęliśmy termomodernizację budynku Domu Parafialnego.

W ramach podjętych prac budowlanych zostaną wymienione wszystkie grzejniki, wysłużone już okna oraz zostanie ocieplony dach i ściany budynku, na których zostanie położona nowa elewacja. Środki finansowe na remont w 95% zostały przekazane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dofinansowania. Dzięki temu obniżymy koszt utrzymania Domu Parafialnego, a szczególnie rachunki za prąd i ogrzewanie. Pozostałe 5% środków zostanie przekazane z budżetu Domu Zgromadzenia.

Dzięki temu wszystkie ofiary składane na tacę, za które serdecznie dziękujemy, w całości mogą być przeznaczone na utrzymanie kościoła i prac, jakie prowadzimy wokół naszej parafialnej świątyni.

*  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł  do wieczności:

śp. Jan Rafiński,
śp. Aleksander Sieja,
śp. Lidia Felcyn

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia  17.10.2021
Ks. Proboszcz  Krystian Połomski CM