WIELKI POST 2019
ŚRODA POPIELCOWA 2019

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

* Dzisiaj o godz.11.00 dzieci z klas IV przeżywają  Rocznicę I  Komunii św.

* Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwa majowe oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 17.30. Niech to będzie nasza wspólna modlitwa wynagradzająca Bogu i Matce Najświętszej  za profanacje Jej wizerunku. Przypominamy, że nabożeństwa majowe oprawiamy: od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w soboty, niedziele i święta o godz. 20.30.

* Przypominamy, że  w listopadzie bieżącego roku nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program pielgrzymki to 8 dni podążania śladami Jezusa Chrystusa po ziemi, która stanowi kolebkę naszej wiary. Plan wyjazdu jest wywieszony w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Dokładne informacje wraz z programem w wersji papierowej można uzyskać u ks. Krystiana.

* Podczas zbiórki na Rodzinę z  Aleppo w ostatnim czasie  zebrano 605 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.

* Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie corocznej akcji "Pola Nadziei". Zbiórkę przed kościołem przeprowadzą wolontariusze po każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę.

* Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja: ,,Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy również naszych Parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie internetowej.

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Przewodnika a w nim wiele ciekawych artykułów.

* Wszystkim solenizantom i szanownym jubilatom najbliższych dni składamy jak najlepsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Bydgoszcz, 19.05.2019
Ks. proboszcz  Marek Ristau CM