Nowe limity wiernych w kościele
I Komunia Święta
e-Wypominki 2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

* W związku z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi bardzo prosimy na czas pobytu w kościele pozostać w maseczce ochronnej, zakrywając jednocześnie nos i usta, dezynfekować dłonie przy wejściu do świątyni oraz zajmować wyznaczone miejsca w ławkach.

* Na Wypominki Listopadowe za zmarłych z naszych rodzin zapraszamy przez cały miesiąc od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 przed Mszą św. wieczorną.
W niedziele o godz. 7:40 będziemy się modlić w intencji zmarłych zapisanych w Wypominkach Rocznych.

* W piątek, 27 listopada przypada ŚWIĘTO NMP NIEPOKALANEJ OBJAWIAJĄCEJ CUDOWNY MEDALIK. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Uroczystą Mszę św. na godz. 18:00 wieczorem.

* W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana oraz duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy dzieci i rodziców do przygotowania lampionów na Msze św. roratnie.

* Z powodu nowych obostrzeń sanitarnych i zdalnego trybu nauki w szkołach niestety nie odbyło się wcześniej zaplanowane spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Bardzo prosimy rodziców, aby karty zgłoszeniowe w celu zapisania dziecka do przygotowania do I Komunii Świętej złożyć po dowolnej Mszy św. w zakrystii bądź w Biurze Parafialnym najpóźniej do końca listopada. Pozostałe informacje będą zamieszczane na stronie internetowej naszej parafii.

* W trosce o bezpieczeństwo naszego kościoła oraz przyległego do niego terenu, na którym znajduje się m.in. figura Matki Bożej, Krzyż Misyjny oraz Cmentarzyk Pamięci wraz z rzeźbą Pana Jezusa frasobliwego, zaistniała konieczność zamontowania nowoczesnego i wydajnego systemu monitoringu. Jednocześnie kamera, która zostanie zainstalowana w środku kościoła pomoże nam w realizacji lepszej niż dotychczas jakości transmisji Mszy św. oraz najważniejszych wydarzeń z naszej parafialnej świątyni.

Całkowity koszt wraz z montażem to 20 000 tysięcy złotych. Każdemu kto w jakiś sposób będzie mógł włączyć się w realizację tej ważnej inwestycji będziemy niezmiernie wdzięczni. Mamy nadzieję, że nowy system monitoringu na czas zbliżającego się Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia umożliwi nam lepszy kontakt szczególnie z tymi, którzy z powodu wieku lub stanu zdrowia nie mogą od jakiegoś czasu przyjść do parafialnego kościoła na wspólną modlitwę.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Mieczysław Nowak,
śp. Irena Zakrzewska,
śp. Alicja Zwierzchlewska,
śp. Edward Malicki.

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia  22.11.2020
Ks. Proboszcz  Krystian Połomski CM