I Komunia Święta
Rekolekcje Wielkopostne
Środa Popielcowa
POKUTA RODZIN 2021 "NINIWA"
Droga Krzyżowa
Gorzkie żale
Nowe limity wiernych w kościele

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

*  Bardzo prosimy na czas pobytu w kościele pozostać w maseczce ochronnej, zakrywając jednocześnie nos i usta oraz dezynfekować dłonie przy wejściu do świątyni. W związku z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi prosimy zajmować tylko wyznaczone miejsca.

*  Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na Nabożeństwa Majowe, które będziemy odprawiać przez cały miesiąc o godz. 17:30 przed wieczorną Mszą św. W ramach nabożeństw odmawiana jest Nowenna do Ducha Świętego.

W tym tygodniu odbędą się kolejne próby do I Komunii Świętej:

W środę 19 maja o godz. 18:30 odbędzie się próba dla dzieci:
- z klasy 3A ze SP20 oraz ze szkół: NSP1, SP14, SP15, SP31, SP32

W czwartek 20 maja o godz. 18:30 odbędzie się próba dla dzieci:
- z klasy 3B ORAZ 3C ze SP nr 20

*  Wczoraj w kościele seminaryjnym Księży Misjonarzy w Krakowie diakon Wojciech Kaczmarek przyjął święcenia kapłańskie. Wraz z nim święcenia prezbiteratu przyjęło trzech diakonów a święcenia diakonatu czterech kleryków. Wszystkim życzymy obfitości darów Ducha Świętego oraz opieki Najświętszej Maryi Panny.

*  Miesiąc temu rozpoczęliśmy czyszczenie donic z gazobetonu, które są ułożone wokół kościoła i tworzą murek oddzielający cmentarz od terenu naszej parafii. Po wyczyszczeniu planujemy nowe nasadzenia oraz renowacje Kapliczek z Tajemnicami Różańcowymi. Do obsadzenia donic potrzeba prawie 700 nowych sadzonek. Kapliczki zostaną zabezpieczone przed rdzą, wyczyszczone oraz podświetlone. Szacowany koszt inwestycji to 12.000 złotych. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło może złożyć dobrowolną ofiarę do drewnianej skarbony, która jest umieszczona przy wyjściu z kościoła. Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc !

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Marek Blechman,
śp. Ewa Jendryszka,
śp. Bogumiła Drozdalska.

* Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia  16.05.2021
Ks. Proboszcz  Krystian Połomski CM