Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie

II NIEDZIELA ZWYKŁA

* Przez całą niedzielę Słowo Boże głosi ks. Julian, który pomaga nam w tegorocznej kolędzie. Po zakończonej Mszy św. będzie można wesprzeć swoją ofiarą Świetlicę dla potrzebujących dzieci, którą ks. Julian prowadzi na Ukrainie. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc na ten cel.

* Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Henryk Michalski CM. Księdzu Henrykowi życzymy dużo zdrowia i Bożego Błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.

* We wtorek i środę, 21-22 stycznia przypada Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Wdzięczni naszym babciom i dziadkom za dar ich życia i wszelkie dobro jakie otrzymaliśmy z ich rąk,  pamiętajmy o życzeniach i naszej modlitwie.

* W sobotę 25 stycznia przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jest to rocznica założenia Zgromadzenia Księży Misjonarzy.  Dnia 25.01.1617r. św. Wincenty a Paulo wygłosił kazanie o spowiedzi generalnej, które dało początek Zgromadzeniu Misji. Księża Misjonarze związani są z Bydgoszczą poprzez pracę duszpasterską w naszej parafii oraz sąsiedniej Bazylice. Pamiętajmy w modlitwach o Misjonarzach, którzy pracowali w naszej parafii, a także o tych, którzy odeszli już do wieczności.  Módlmy się również o nowe powołania do Zgromadzenia Misji.

* W przyszłą sobotę rozpoczynają się ferie zimowe, dlatego w niedzielę 26 stycznia oraz 2 i 9 lutego nie będzie osobnej Mszy św. o godz. 11:00 w dolnym kościele.

* Przed nami ostatni tydzień tegorocznej kolędy. Plan wizyty duszpasterskiej znajduje się w gablocie ogłoszeń oraz jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ofiary złożone w czasie kolędy będą przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy za co już dzisiaj wszystkim z całego serca bardzo dziękujemy. Kolęda dodatkowa odbędzie się w poniedziałek 27 stycznia.

* Na czas kolędowania i Ferii Zimowych Msze św. od poniedziałku do piątku będą odprawiane w kościele dolnym. W soboty i niedziele zapraszamy do kościoła górnego.

* Zapraszamy na nabożeństwa odprawiane w tygodniu o godz. 17:30. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek WYPOMINKI ROCZNE za zmarłych a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś najnowszy Numer Przewodnika Katolickiego.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
śp. Jadwiga Kulczyk .

Polećmy Jej dusze i dusze zmarłych naszych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Wieczny odpoczynek…  Dobry Jezu a nasz Panie

Bydgoszcz, 12.01.2020