Triduum Paschalne 2023
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej
Gorzkie żale
Koncert muzyki góralskiej
Rekolekcje Adwentowe 2022
Termomodernizacja Domu Zgromadzenia

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

* Pierwsza Msza św. i spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców odbędzie się dzisiaj o godz. 12:30 w kościele dolnym. Wszelkie informacje dotyczące I Komunii św. będą podane na zebraniu bezpośrednio po Mszy św.

************

* Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Siostrę Annę Mika. Siostra Anna należy do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego à Paulo. Książki autorstwa Siostry Anny będzie można nabyć po Mszy św. Informujemy także, że dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się wieczór poezji, na który wraz z Siostrą Anną zapraszamy do sali w Domu Parafialnym.

************

* Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, 25 września o godz. 17.00 w dolnym kościele. Jest to ostateczny termin dodatkowych zapisów dla pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Zapisów dokonują Rodzice kandydatów.

************

* We wtorek, 26 września, po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w październiku przyjmą sakrament chrztu świętego.

************

* W środę, 27 września w naszej parafii obchodzimy Uroczystość św. Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy oraz Sióstr Miłosierdzia. Tego dnia o godz. 16:30 w kościele górnym odbędzie się spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego. O godz. 17:15 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej natomiast o godz. 18:00 na uroczystą Mszę św. w intencji całej parafialnej wspólnoty.

************

* Spotkanie modlitewne Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w czwartek, 28 września o godz. 16.00 w kościele górnym.

************

* W piątek, 29 września przypada Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

************

* W miesiącu październiku zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.15. Specjalny różaniec dla dzieci będzie w każdy piątek października o godz. 17:15 w kościele dolnym. Zapraszamy na ten różaniec dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.

************

* W związku z planowanym na sobotę, 30 września o godz. 10:00 spotkaniem osób starszych w Domu Parafialnym, prosimy o zgłaszanie chętnych do udziału w tym spotkaniu. Można uczynić to telefonicznie lub osobiście w kancelarii bądź w zakrystii.

************

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Na stoiku przy wyjściu z kościoła znajduje się najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

************

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

śp. Jerzy Nowacki,
śp. Janina Kiedewicz-Rosołowicz,
śp. Elżbieta Pabian

 

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Wieczny odpoczynek…  Dobry Jezu a nasz Panie…


Bydgoszcz, dnia 24.09.2023
Proboszcz:  Ks. Krystian Połomski CM

Dodatkowe informacje