Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie
Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

* Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 dla dorosłych w kościele górnym;  dla dzieci i młodzieży w kościele dolnym. Szczególnie zapraszamy na ten różaniec dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. W soboty i niedziele o godz. 17.15 będziemy odmawiać wspólny różaniec w kościele górnym.

 

*******
 

* W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XIX  Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.

Po Mszach św. będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z rodzin ubogich. Diecezjalne obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się o godz. 13.30  Mszą św. w parafii św. Józefa Rzemieślnika. Po Eucharystii wspólny przemarsz do „Artego Areny”, gdzie o godz. 16.00 rozpocznie się Bydgoska Karoliada.
Zachęcamy do udziału.

 

*******

 

 

* 13 października w niedzielę o godz. 17:15 zapraszamy wszystkich parafian na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
Przeżywając dzień papieski i nadzwyczajny miesiąc misyjny, będziemy modlić się w sposób szczególny w intencji wszystkich dzieł misyjnych Kościoła.

 

* Na zakończenie nadzwyczajnego miesiąca misyjnego zapraszamy na Pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Pielgrzymka odbędzie się 26 października w sobotę. Dokładny program pielgrzymki znajduje się w gablocie ogłoszeń i jest wyłożony przy wyjściu z kościoła. Na wyjazd można zapisać się w zakrystii po każdej Mszy św. i w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

 

*******
 

* Wszyscy rodzice, którzy chcieliby jeszcze zapisać swoje dziecko do przygotowania do I Komunii Świętej mogą to uczynić po każdej Mszy św. niedzielnej najpóźniej do 20 października bieżącego roku.


* Jest możliwość zamawiania intencji na rok 2020. W poniedziałek, środę i piątek intencje będzie można zamawiać w Biurze Parafialnym w godz. od 8:30 – 10:00 oraz od 16:00 – 18:00.
Nowa Księga Intencji jest również dostępna w przedsionku kościoła po każdej Mszy św. niedzielnej
.

 

*******
 

* Przypominamy, że od poniedziałku do soboty możliwość spowiedzi jest w czasie porannych Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00 natomiast wieczorem o godz. 17:30 przed Mszą św. o godz. 18:00.

* Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w inwestycję wykonania poduszek na ławki w naszym kościele. Cegiełki na ten cel są wyłożone na skarbonie przy wyjściu ze świątyni. Podglądowy projekt inwestycji oraz specyfikacja techniczna poduszek jest zamieszczona w gablocie informacyjnej.

* Dnia 28 września 2019 roku podczas spotkania duchowieństwa diecezji bydgoskiej ks. Biskup Jan Tyrawa zatwierdził Zasady ochrony osób małoletnich i bezradnych w diecezji bydgoskiej. Pełen tekst dokumentu oraz dane kontaktowe osób odpowiedzialnych za prewencję i ochronę małoletnich i bezradnych w diecezji bydgoskiej można znaleźć na stronie www.diecezja.bydgoszcz.pl w części Instytucje w zakładce Delegat biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży w Diecezji Bydgoskiej.

 

*******
 

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz Przewodnik dla dzieci.

 

*******
 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

śp. Jacek Sosnowski.


Polećmy dusze zmarłych naszych Parafian Miłosierdziu Bożemu …

Wieczny odpoczynek ….  Dobry Jezu a nasz Panie ...

 

 

Bydgoszcz, 06.10.2019
Ks. Proboszcz  Krystian Połomski CM

Dodatkowe informacje