I Komunia Święta
PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

* Nie obowiązują już limity wiernych przebywających w kościele. Należy jednak pozostać przez cały czas w maseczce ochronnej oraz zdezynfekować dłonie przy wejściu do kościoła.

*  Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. dla parafian są o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 13:00 i 18:00. Msze święte dla parafian o godz. 11:00 i 13:00 będą odprawione w kościele dolnym. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się o godz. 11:00 i 13:00 w kościele górnym, który będzie dostępny tylko dla dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców oraz zaproszonych gości. Bardzo dziękujemy za zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji. Msze święte białego tygodnia dla dzieci pierwszokomunijnych będą do piątku włącznie o godz. 18:00 wieczorem.

*  W poniedziałek 21 września przypada Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

*  Nasza Parafialna Schola zaprasza serdecznie do włączenia się we wspólny śpiew i muzyczną oprawę najważniejszych Świąt Liturgicznych w ciągu roku. Każdego kto lubi śpiewać serdecznie zapraszamy na próby w każdą środę o godz. 18:30 do Sali w Domu Parafialnym. Liczymy na wsparcie naszych kochanych parafian !

W czwartek 24 września po Mszy św. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

*  W sobotę o godz. 10:00 w kościele górnym odbędzie się próba generalna przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania na Mszy św. 1 października o godz. 18:00 wieczorem.

*  W niedzielę 27 września będziemy obchodzić Uroczystość św. Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy oraz Sióstr Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji całej naszej parafialnej wspólnoty oraz wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii oraz Bazylice św. Wincentego a Paulo.

* Pierwsze spotkania organizacyjne dotyczące przygotowania do I Komunii Świętej oraz Sakramentu Bierzmowania na przyszły rok będą w październiku. Dokładne daty podamy w ogłoszeniach parafialnych.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

*  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do  wieczności:
śp. Antoni Przyborek,
śp. Marian Rafalski.

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, 20.09.2020
Ks. Proboszcz  Krystian Połomski CM