WIELKI POST 2019
ŚRODA POPIELCOWA 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

* W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chętnych podjęcia się duchowej adopcji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

* Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych -   Drogi Krzyżowej, którą  odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 8.30 i 18.30 dla dorosłych i młodzieży oraz o godz. 17.00 dla dzieci. Już dziś zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, jakim będzie Muzyczna Droga Krzyżowa Biechowskiego. Wystąpią połączone bydgoskie chóry oraz orkiestra pod dyrekcją Mateusza Lewandowskiego. To wydarzenie będzie miało miejsce w naszym kościele w piątek 12.04.2019 r. o godz. 18.30.

* Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00

* Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w corocznym konkursie na najpiękniejszą i największą palmę wielkanocną oraz najpiękniejszą pisankę.  Prezentacja prac odbędzie się w Niedzielę Palmową w czasie Mszy św. o godz. 11.00.

 

*******
 

* W każdą  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Wśród licznych intencji składanych Matce Bożej jest również szczególna modlitwa za wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszego kościoła.

* W środę o godz. 18.30 w Sali Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie Senatu, czyli przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych.

* Spotkanie formacyjne członków Stowarzyszenia Cudownego Medalika odbędzie się  27 marca br. w środę o godz. 16.00 w Sali Domu Parafialnego.

* W najbliższy piątek  o godz. 17.30  po Drodze Krzyżowej dla dzieci odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

 

*******

 

* VII LO zaprasza na tzw. „otwarte drzwi”  w sobotę 30.03.2019 w godz. 9.00 – 13.00.

* Na pomoc poszkodowanej rodzinie z Aleppo w Syrii  ostatnim czasie zebrano 500 zł. Parafianie wpłacają również indywidualnie na konto, gdyby były problemy z wpłatą prosimy o kontakt z ks. Pawłem.

* Z racji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w następną niedzielę 31 marca, po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary na pomoc świąteczną dla najuboższych osób z naszej wspólnoty parafialnej. Za wszelką pomoc na ten cel już dziś składamy serdeczne podziękowania.

 

 

*******
 

* Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

* Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką. Polecamy  najnowszy numer „Przewodnika katolickiego”.

 

*******


W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Krystyna Płomińska,
śp. Jan Szutarski.


Polećmy dusze zmarłych naszych Parafian Miłosierdziu Bożemu …

Wieczny odpoczynek ….  Dobry Jezu a nasz Panie ...

 

Bydgoszcz, 24.03.2019
Ks. proboszcz  Marek Ristau CM

Dodatkowe informacje