Rekolekcje Wielkopostne 2024
Rekolekcje Wielkopostne 2024

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

* Dzisiaj, przedstawiciele naszej Parafialnej Scholii po każdej Mszy św. będą zbierać fundusze na operację onkologiczną nierefundowaną z NFZ dla pana Sławka Pieniaka - członka naszej Parafialnej Scholii. Za każdy dar serca i modlitwę, wszystkim parafianom, serdecznie dziękujemy!

***********

* W poniedziałek, 22 lipca obchodzimy Święto św. Marii Magdaleny.

***********

* We wtorek, 23 lipca przypada Święto św. Brygidy – Patronki Europy.

***********

* W czwartek 25 lipca, będziemy obchodzić Święto św. Jakuba Apostoła. Jest to również dzień liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk. O godz. 18.00 w Katedrze św. Marcina i Mikołaja sprawowana będzie Eucharystia w intencji solenizanta. Niech będzie to okazja do modlitwy z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Księdza Biskupa w posłudze pasterskiej w naszej diecezji. Po Mszy św. Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich na poczęstunek do ogrodów przy Muzeum Diecezji Bydgoskiej.

***********

* W przyszłą niedzielę, 28 lipca dk. Piotr Ciapała kończy swoją roczną praktykę duszpasterską w naszej parafialnej wspólnocie. Już dziś z całego serca dziękujemy diakonowi Piotrowi za pełną poświęcenia oraz zaangażowania pracę i posługę duszpasterską oraz katechetyczną podejmowaną przez cały miniony rok. Życzymy na dalszej drodze odkrywania Bożego powołania, dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny na każdy dzień życia.

***********

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

***********

* W miniony piątek odszedł do wieczności śp. Stanisław Dobbek – tata księdza Dariusza Dobbka. Księdzu Dariuszowi i najbliższej rodzinie składamy szczere wyrazy współczucia i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą środę, 24 lipca w naszym parafialnym kościele. O godz. 10:30 będzie modlitwa różańcowa a następnie o godz. 11:00 uroczysta Msza św.

***********

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Bronisław Burzyński,
śp. Piotr Kokocha,
śp. Gabriela Jóźwik,
śp. Krystyna Wochal,
śp. Józefa Woś,
śp. Dominika Wróbel,
śp. Teresa Starzyńska.

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu
Wieczny odpoczynek…  Dobry Jezu a nasz Panie…
 
 
Bydgoszcz, dnia 21.07.2024
Proboszcz:  Ks. Krystian Połomski CM

Dodatkowe informacje