XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

* W środę, 18 września przypada Święto Świętego Stanisława Kostki.

**************

Spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Misji odbędzie się w środę, 18 września, o godz. 16:00, w Sali Domu Parafialnego.

**************

* ZHP oraz 48. Bydgoska Drużyna Harcerska „Leśne Płomienie” zaprasza na zbiórkę naborową wszystkie chętne dzieci w wieku 9-12 lat w środę, 18 września do Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Kaliskiej 10.

**************

Zapisy do bierzmowania dla uczniów ósmych klas szkoły podstawowej oraz pierwszych klas szkół ponadpodstawowych odbędą się w najbliższy piątek, 20 września w godz. od 17.00 do 19.00, w kościele dolnym. Uprzejmie przypominamy, że zapisów dokonują rodzice.

**************

* W sobotę, 21 września przypada Święto Świętego Mateusza – Apostoła i Ewangelisty.

**************

* Zapraszamy chłopców ze Szkoły Podstawowej, którzy chcieliby pełnić służbę przy ołtarzu, na zbiórkę Liturgicznej Służby Ołtarza, która odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w dolnym kościele.

**************

Pierwsza Msza św. i spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę, 22 września o godz. 12:30 w kościele dolnym. Przypominamy, że dzieci przystępują do I Komunii Świętej w parafii zamieszkania. Wszelkie informacje dotyczące I Komunii św. będą podane na zebraniu po Mszy św.

**************

W piątek, 11 października organizujemy wyjazd na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt to 130 złotych od osoby. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Serdecznie zapraszamy.

**************

Wyrażamy ogromną wdzięczność za wszystkie ofiary składane na wykonanie nowych drzwi wewnętrznych w kruchcie kościoła oraz po obu stronach prezbiterium. Ich wymiana umożliwi wejście do przedsionka kościoła o dowolnej porze w ciągu dnia na krótką modlitwę oraz ograniczy wywiewanie ciepłego powietrza w okresie zimowym. Całkowity koszt inwestycji to 47 000 złotych. Na chwilę obecną uzbieraliśmy na ten cel 11 680 złotych.

**************

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

**************

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Ryszard Bakalarski,
śp. Wiesława Reksa