UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NMP
MATKI BOŻEJ PIĘKNEJ MIŁOŚCI

Dzisiaj przypada Uroczystość Narodzenia NMP, Matki Pięknej Miłości - Patronki Diecezji Bydgoskiej. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza serdecznie wszystkich wiernych do Katedry na Uroczystą Mszę św. Odpustową o godz. 12:30.

*************

* Dziś na Mszy św. o godzinie 11.00 w górnym kościele spotkają się Skauci Europy z wszystkich jednostek Bydgoszczy i okolic. Po Mszy św. Skauci zapraszają dzieci i młodzież do wspólnej zabawy w Parku Bydgoskiego Harcerstwa.

*************

* W poniedziałek, 9 września o godz. 9:30 i 12:00 w Sali Parafialnej w kościele dolnym odbędą się bezpłatne badania parametrów stanu zdrowia pod kątem: napięcia mięśniowego, mineralizacji kości i osteoporozy. Badania są przeznaczone dla wszystkich osób po 50. roku życia.

*************

* W piątek, 13 września o godz. 17:15 rozpoczniemy kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy poczty sztandarowe, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

*************

* W sobotę, 14 września przypada Święto podwyższenia Krzyża Świętego.

*************

W sobotę o godz. 10:00 w Sali Domu Parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie osób starszych. Serdecznie zapraszamy!

*************

* Zapraszamy chłopców ze Szkoły Podstawowej, którzy chcieliby pełnić służbę przy ołtarzu, na zbiórkę Liturgicznej Służby Ołtarza, która odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w dolnym kościele.

*************

Pierwsza Msza św. i spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 12:30 w kościele dolnym. Przypominamy, że dzieci przystępują do I Komunii Świętej w parafii zamieszkania. Wszelkie informacje dotyczące I Komunii św. będą podane na zebraniu bezpośrednio po Mszy św.

*************

Wyrażamy ogromną wdzięczność za wszystkie ofiary składane na wykonanie nowych drzwi wewnętrznych w kruchcie kościoła oraz po obu stronach prezbiterium. Ich wymiana umożliwi wejście do przedsionka kościoła o dowolnej porze w ciągu dnia na krótką modlitwę oraz ograniczy wywiewanie ciepłego powietrza w okresie zimowym. Całkowity koszt inwestycji to 47 000 złotych. Na chwilę obecną uzbieraliśmy na ten cel 8 750 złotych.

*************

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

*************

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
śp. Zbigniew Poleski

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu