XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

* Dzisiaj przeżywamy 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W sposób szczególny wspominamy i otaczamy naszą modlitwą wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny. Zachęcamy wszystkich, aby po zakończonej Mszy św. udać się do naszego cmentarzyka pamięci i pomodlić się przy figurze Pana Jezusa Frasobliwego w intencji wszystkich pomordowanych Polaków w czasie II wojny światowej.

***********

* Od dzisiejszej niedzieli powracamy do odprawiania Mszy św. o godz. 11:00 w kościele dolnym.

***********

* W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 19:30.

***********

* W I Piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00 odmówimy Litanię do NSPJ.  Spowiedź będzie od godz. 7:00 do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30.

***********

* W I Sobotę miesiąca serdecznie zapraszamy na różaniec o godz. 7:30 i na Mszę św. wynagradzającą Matce Bożej, którą rozpoczniemy o godz. 8:00.

***********

* Zapraszamy chłopców ze Szkoły Podstawowej, którzy chcieliby pełnić służbę przy ołtarzu, na pierwszą po wakacyjnej przerwie zbiórkę Liturgicznej Służby Ołtarza, która odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w dolnym kościele.

***********

Wyrażamy ogromną wdzięczność za wszystkie ofiary składane na wykonanie nowych drzwi wewnętrznych w kruchcie kościoła oraz po obu stronach prezbiterium. Ich wymiana umożliwi wejście do przedsionka kościoła o dowolnej porze w ciągu dnia na krótką modlitwę oraz ograniczy wywiewanie ciepłego powietrza w okresie zimowym. Całkowity koszt inwestycji to 47 000 złotych.

***********

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

***********

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Anna Jasudowicz,
śp. Helena Papierska,