Triduum Paschalne 2023
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej
Gorzkie żale
Koncert muzyki góralskiej
Rekolekcje Adwentowe 2022
Termomodernizacja Domu Zgromadzenia

Zapraszamy serdecznie na parafialną pielgrzymkę do Włoch w dniach od 28.06.2023 – 07.07.2023.


W programie pielgrzymki m.in.:
TRYDENT * FERRARA di MONTE BALDO * jezioro GARDA * SIRMIONE * ASYŻ * CASCIA * RZYM * WATYKAN * MONTE CASSINO * POMPEJE * NEAPOL * PIETRELCINA * MONTE SAN ANGELO * SAN GIOVANNI ROTONDO * LANCIANO * MANOPPELLO * LORETO * PADWA * WENECJA

Program Pielgrzymki:

1 DZIEŃ
Wyjazd z Bydgoszczy o godz. 3:00, przejście graniczne w Jędrzychowicach. Przejazd przez Niemcy i Austrię na kolację i nocleg k/Trydentu.

2 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do TRYDENTU: katedra św. Wergiliusza (Msza św.), Plac Katedralny z fontanną Neptuna. Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Koronowanej w FERRARA DI MONTE BALDO. Przejażdżka statkiem po jeziorze Garda: podziwianie wspaniałych rezydencji, niewielkich portów w cieniu włoskich Alp Dalej spacer po pięknym miasteczku SIRMIONE nad jeziorem GARDA. Przejazd na obiado-kolację i nocleg k/Florencji.

3 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do ASYŻU: zwiedzanie bazyliki św. Klary i bazyliki św. Franciszka z przewodnikiem (Msza św.). Dalej bazylika Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą. Następnie CASCIA: zwiedzanie kościoła z grobem Świętej. Obiado-kolacja i nocleg k/ Rzymu.

4 DZIEŃ
Po śniadaniu RZYM i WATYKAN: zwiedzanie bazyliki św. Piotra. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Następnie: Plac Wenecki, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny, Koloseum (z zewnątrz). Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zwiedzanie bazylik Santa Maria Maggiore i św. Jana na Lateranie. Wejście po Świętych Schodach i Bazylika św. Krzyża. Obiado-kolacja i nocleg k/Rzymu.

5 DZIEŃ
Po śniadaniu Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Dalej Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem. Czas wolny. Bazylika św. Pawła za Murami. Spacer po barokowym Rzymie z przewodnikiem, m.in. Plac Navona, Panteon, fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Obiado-kolacja i nocleg k/Rzymu.

6 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd na MONTE CASSINO: cmentarz żołnierzy polskich II Korpusu poległych podczas bitwy oraz opactwo św. Benedykta. Przejazd do POMPEI – Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Następnie NEAPOL: katedra św. Januarego, kościół San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes z grobem Ojca Dolindo (Msza św.), spacer po Starówce. Obiado-kolacja i nocleg k/Neapolu.

7 DZIEŃ
Po śniadaniu spacer po rodzinnej miejscowości o. Pio PIETRELCINA: kościół Kapucynów, domy rodziny Forgione, la Toretta. Następnie przejazd na płw. Gargano do MONTE SAN ANGELO: Sanktuarium Michała Archanioła: grota, Bazylika (Msza św.). Dalej SAN GIOVANNI ROTONDO: grób Świętego Ojca Pio, bazyliki. Obiado-kolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

8 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do LANCIANO : kościół Cudu Eucharystycznego. Następnie MANOPPELLO: kościół del Volto z chustą z wizerunkiem Chrystusa (Msza św.). Popołudnie w LORETO - Sanktuarium Maryjne: bazylika Matki Bożej i cmentarz żołnierzy polskich. Obiado-kolacja i nocleg k/Cattolica.

9 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do PADWY: zwiedzanie bazyliki św. Antoniego z grobem Świętego (Msza św.), plac Prato della Valle i dziedziniec Uniwersytetu. Przejazd do WENECJI: przepłynięcie tramwajem wodnym do placyku św. Marka, zwiedzanie bazyliki św. Marka, z zewnątrz Most Westchnień i Pałac Dożów. Spacer do mostu Rialto. Obiado-kolacja i nocleg.

10 DZIEŃ
Po śniadaniu powrót do Polski. Przejście graniczne w Gorzyczkach. Przyjazd do Bydgoszczy ok. 00:15.
CENA OBEJMUJE:
• 9 noclegów w hotelach 4* i 3* w pokojach 2-osob.,
• 9 śniadań wzmocnionych (pieczywo, masło, dżem, szynka, ser, kawa, herbata) i 9 obiado-kolacji 3-daniowych z wodą,
• autokar z klimatyzacją, barkiem, video, WC,
• ubezpieczenie od NNW i KL,
• opiekę pilota,
• podatek za przejazd przez Niemcy,
• składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
• składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
• bilety wstępu (m.in. Bazylika św. Marka w Wenecji, przejażdżka statkiem po jez. Garda, autostrady, vaporetto w Wenecji, zestaw słuchawkowy na cały pobyt, płatne wjazdy do zwiedzanych miast, przewodnicy lokalnych w Rzymie, Wenecji, Asyżu, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo i Neapolu oraz inne wydatki programowe.


CAŁKOWITY KOSZT WYJAZDU: 3040 ZŁOTYCH I 220 EURO

Przy zapisie Klient wpłaca I ratę w kwocie 1000 PLN. Na 45 dni przed wyjazdem wpłata pozostałej części złotówkowej. Część dewizową kosztów Klient wpłaca pilotowi grupy podczas podróży.

ZAPISY W BIURZE PARAFIALNYM W GODZINACH URZĘDOWANIA NAJPÓŹNIEJ DO 12.03.2023 LUB DO WYCZERPANIA WOLNYCH MIEJSC.

 

KONTAKT:

PARAFIA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
AL. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO 58
85-620 BYDGOSZCZ


Biuro Parafialne 52 345 36 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Dodatkowe informacje