I Komunia Święta

NA CZAS STANU EPIDEMII

26.04.2020 – do odwołania

Drodzy Parafianie,

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w spontanicznym odruchu serca zatroszczyli się w ostatnim czasie o utrzymanie naszego parafialnego kościoła. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za pamięć,
modlitwę i za każdą okazaną nam pomoc.

* Od 26 kwietnia odprawiamy Msze św. w naszej parafii wg stałego niedzielnego porządku: 6:30; 8:00; 9:30; 11:00; 12:30 i 18:00. Od godz. 8:00 do 18:00 jeśli zajdzie taka potrzeba Msze św. będą odprawiane jednocześnie w kościele górnym i dolnym. Według nowych przepisów przeliczając powierzchnię użytkową naszej świątyni w kościele górnym na jednej Mszy św. może przebywać 65 + 5 osób a w kościele dolnym 30 osób. Dlatego bardzo prosimy, aby osoby, które mają zamówione intencje przyszły wcześniej do kościoła na eucharystię.

* Dla bezpieczeństwa nas wszystkich będą obowiązywać pewne zasady, co do których na ten czas musimy się wspólnie zastosować.
- Nie możemy wpuścić do kościoła więcej osób niż na to pozwala obecnie obowiązujące prawo
- Przy wejściu do kościoła jest obowiązek dezynfekcji rąk przygotowanym do tego specjalnym płynem.
- Podczas trwania Mszy św. i nabożeństw należy pozostać w maseczce ochronnej. (można ją tylko uchylić na czas przyjęcia komunii św.)
- Należy siadać w wyznaczonych miejscach.

* W tygodniu Msze św. będą odprawiane w kościele górnym o godz. 7:00; 8:00 i 18:00. Nabożeństwa w miesiącu maju odprawiamy codziennie o godz. 17:30 przed wieczorną Mszą św.

* Miejscem przygotowanym do spowiedzi jest przedsionek, w którym zazwyczaj przyjmujemy intencje Mszy św. w niedzielę. W tygodniu spowiadamy po Mszy św. natomiast w niedzielę 20 minut przed każdą Mszą św.

* Biuro parafialne jest otwarte w zwyczajnych godzinach urzędowania. Do biura parafialnego osobiście lub telefonicznie można zgłaszać się w sprawie przełożonych na czas późniejszy chrztów i ślubów.

* W dalszym ciągu będziemy transmitować Mszę św. z naszego parafialnego kościoła w każdą niedzielę o godz. 18:00 wieczorem.

Transmisja na żywo - najnowsze informacje:

________________

#Zostańmy w domu i bądźmy silni wiarą !

Ks. Krystian Połomski CM

________________

Pozostając w domu, dbajmy o higienę oraz zainteresujmy się osobami samotnymi i starszymi ze swojego otoczenia – być może potrzebują naszej pomocy.

W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny 513 064 564 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości ustnie lub telefonicznie
przekazywać sąsiadom mieszkającym obok nas tę informację!