Rekolekcje Adwentowe
I Ty zostań św. Mikołajem
Roraty

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

*  Bardzo prosimy na czas pobytu w kościele pozostać w maseczce ochronnej,
oraz dezynfekować dłonie przy wejściu do świątyni.

* Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy Uroczystość św. Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy oraz Sióstr Miłosierdzia. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę w intencji naszej parafialnej wspólnoty, wszystkich kapłanów posługujących w naszym kościele oraz Bazylice św. Wincentego a Paulo.

* W poniedziałek, 27 września o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się spotkanie  kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

* W środę,  29 września przypada święto Świętych Archaniołów:  Michała, Gabriela i Rafała.

* Spotkanie wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w czwartek, 30 września o godz. 16.30 w kaplicy Domu Parafialnego.

* Październik jest miesiącem różańca św. Zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.15 przed Mszą św. wieczorną. Specjalny różaniec dla dzieci będzie w każdy piątek października o godz. 17:15 w kościele dolnym.

Szczególnie zapraszamy na ten różaniec dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

* W I Piątek Miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00 odmówimy Litanię do NSPJ.  Spowiedź od godz. 7:00 do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30. W sprawie comiesięcznych odwiedzin u chorych będziemy kontaktować się telefonicznie.

* W I Sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 7:30 i na Mszę św. wynagradzającą Matce Bożej, którą rozpoczniemy o godz. 8:00 rano.

* Od jutra będzie możliwość zamawiania intencji mszalnych na rok 2022. Intencje będzie można zamawiać w Biurze Parafialnym w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 8:30 – 10:00 oraz 16:00 – 18:00. Osoby przychodzące w tym czasie do Biura w sprawach sakramentów oraz pogrzebu będą obsługiwane poza kolejką.

* Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane dziś na tacę. Będą one przeznaczone na spłatę pozostałych zobowiązań za renowację pomnika Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś najnowszy numer Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem na miesiąc październik.

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły  do wieczności:

śp. Anna Kraś,
śp. Bernadeta Staśkiewicz.

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia  26.09.2021
Ks. Proboszcz  Krystian Połomski CM