I Komunia Święta
Rekolekcje Wielkopostne
Środa Popielcowa
POKUTA RODZIN 2021 "NINIWA"
Droga Krzyżowa
Gorzkie żale
Nowe limity wiernych w kościele

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

*  Bardzo prosimy na czas pobytu w kościele pozostać w maseczce ochronnej, zakrywając jednocześnie nos i usta oraz dezynfekować dłonie przy wejściu do świątyni. W związku z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi prosimy zajmować tylko wyznaczone miejsca.

*  Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy codziennie przez cały miesiąc o godz. 17:30 przed wieczorną Mszą św.

*  W poniedziałek, 24 maja przypada Święto NMP Matki Kościoła.

*  W środę, 26 maja będziemy obchodzić dzień Matki. Wdzięczni Panu Bogu za nasze mamy będziemy modlić się w ich intencji za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny w czasie nabożeństwa majowego.

*  W czwartek, 27 maja będziemy obchodzić święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia o godz. 17:00 odbędzie się spowiedź dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

* W przyszłą niedzielę, 30 maja przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Tego dnia w naszej parafii będziemy przeżywać Prymicje ks. Wojciecha Kaczmarka CM. Ksiądz neoprezbiter swoją pierwszą w życiu Mszę św. celebrowaną samodzielnie odprawi o godz. 12:30 w górnym kościele.

Z racji obostrzeń sanitarnych bardzo prosimy, aby miejsce w kościele pozostawić rodzinie księdza Prymicjanta oraz zaproszonym gościom. Zamówiona na przyszłą niedzielę intencja Mszy św. na godz. 12:30 zostanie odprawiona w kościele dolnym.

Ks. Wojciech Kaczmarek odprawi również tego dnia nabożeństwo majowe o godz. 17:30.

* Cały czas trwa rewitalizacja Kapliczek Różańcowych oraz donic otaczających teren naszego parafialnego kościoła. Szacowany koszt inwestycji to 12.000 złotych. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło może złożyć dobrowolną ofiarę do drewnianej skarbony, która jest umieszczona przy wyjściu z kościoła. Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc !

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Irena Kosowska,
śp. Salomea Wiese.

* Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia  23.05.2021
Ks. Proboszcz  Krystian Połomski CM