Kolęda 2021 - Msze Święte Kolędowe
NAZARET – MOIM DOMEM
Nowe limity wiernych w kościele
Finał akcji "I Ty zostań św. Mikołajem"
Opłatki i świece Caritas
Życzenia

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

* W związku z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi w górnym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób a w kościele dolnym 20 osób. Bardzo prosimy na czas pobytu w kościele pozostać w maseczce ochronnej, zakrywając jednocześnie nos i usta, dezynfekować dłonie przy wejściu do świątyni oraz zajmować wyznaczone miejsca w ławkach.

* Kartki na wypominki listopadowe są wyłożone na skarbonach przy wyjściu z kościoła. Uprzejmie prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku i drukowanymi literami. Wypominki oraz dobrowolną ofiarę można składać osobiście w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii po Mszy św.

* Na Wypominki Listopadowe za zmarłych z naszych rodzin zapraszamy przez cały miesiąc od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 przed Mszą św. wieczorną. W niedziele o godz. 7:40 będziemy się modlić w intencji zmarłych zapisanych w Wypominkach Rocznych.

* We wtorek 17 listopada przypada 40. rocznica erygowania naszej parafii przez kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dlatego przyszła niedziela 15 listopada będzie dla nas szczególnym dniem modlitwy i podziękowania Panu Bogu za nasz parafialny kościół, w którym możemy się spotykać na wspólnej modlitwie i przyjmować sakramenty.
W związku z obecną sytuacją epidemiczną główne obchody tego Jubileuszu zaplanujemy sobie w późniejszym terminie, kiedy będzie to możliwe.
W niedzielę za tydzień o godz. 17:15 odmówimy różaniec, natomiast o godz. 18:00 rozpoczniemy Mszę św. dziękczynną, zawierzając Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej Jasnogórskiej wszystkie rodziny naszej parafialnej wspólnoty. Ponieważ miejsca w kościele są ograniczone zachęcamy do wspólnej modlitwy korzystając z transmisji Mszy św. Link będzie można znaleźć na stronie internetowej parafii.

* Z powodu nowych obostrzeń sanitarnych i zdalnego trybu nauki w szkołach niestety nie odbędzie się dzisiaj o godz. 12:30 wcześniej zaplanowane spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Bardzo prosimy rodziców, aby karty zgłoszeniowe w celu zapisania dziecka do przygotowania do I Komunii Świętej złożyć po dowolnej Mszy św. w zakrystii bądź w Biurze Parafialnym najpóźniej do końca listopada. Pozostałe informacje będą zamieszczane na stronie internetowej naszej parafii.

* Za tydzień przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego przed rozpoczęciem Adwentu. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi.

* Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za wszelkie ofiary i okazywaną pomoc na utrzymanie naszej parafii w tym bardzo trudnym dla nas wszystkich czasie. Mając świadomość, że każdemu jest teraz dużo trudniej niż zwykle, tym bardziej jesteśmy Wam bardzo wdzięczni i pragniemy zapewnić o naszej pamięci w modlitwie w intencji wszystkich rodzin naszej parafialnej wspólnoty.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Władysława Torchalska,
śp. Daniela Neumann,
śp. Gracjan Winter,
śp. Zenon Musiałkowski

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia  15.11.2020
Ks. Proboszcz  Krystian Połomski CM