Rekolekcje Adwentowe
I Ty zostań św. Mikołajem
Roraty

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

*  Bardzo prosimy na czas pobytu w kościele pozostać w maseczce ochronnej,
oraz dezynfekować dłonie przy wejściu do świątyni.

* Dzisiaj przeżywamy dzień beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Zapraszamy wszystkich parafian na Uroczystą Mszę św. o godz. 18:00 wieczorem, po której odbędzie się krótki koncert muzyki klasycznej w hołdzie Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu za dar Jego posługi dla Kościoła w Polsce oraz za akt powołania do istnienia naszej parafii.

* W poniedziałek, 13 września o godz. 17.15 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy poczty sztandarowe, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich Parafian. Po zakończeniu  nabożeństwa odprawimy Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny.

* We  wtorek, 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

* W sobotę, 18 września przypada Święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski

* W niedzielę, 19 września w naszej parafii będziemy przeżywać Prymicje ks. Artura Wojcieszaka CM. Ksiądz Artur Uroczystą Mszę św. odprawi o godz. 12:30 w górnym kościele. Zamówiona na tą niedzielę intencja Mszy św. na godz. 12:30 zostanie odprawiona również w kościele górnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji ks. Artura, który aktualnie swoją posługę duszpasterską pełni w parafii św. Józefa Rzemieślnika we Wrocławiu.

* Pierwsza Msza św. oraz spotkanie organizacyjne dla dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, które pragną przygotować się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców odbędzie się w NIEDZIELĘ 26 WRZEŚNIA o godz. 12:30 w kościele dolnym.

* Nasza Parafialna Schola zaprasza serdecznie do włączenia się we wspólny śpiew i muzyczną oprawę najważniejszych Świąt Liturgicznych w ciągu roku. Każdego kto lubi śpiewać serdecznie zapraszamy na próby w każdą środę o godz. 18:30. Liczymy na wsparcie naszych kochanych parafian !

* Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na renowację pomnika Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz poprawę jakości nagłośnienia wokół naszej parafialnej świątyni.

*  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

śp. Anna Sawicka-Murowicka,
śp. Klemens Gutmański,
śp. Stanisława Podemska

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia  12.09.2021
Ks. Proboszcz  Krystian Połomski CM