I Komunia Święta
Rekolekcje Wielkopostne
Środa Popielcowa
POKUTA RODZIN 2021 "NINIWA"
Droga Krzyżowa
Gorzkie żale
Nowe limity wiernych w kościele

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

*  Bardzo prosimy na czas pobytu w kościele pozostać w maseczce ochronnej, zakrywając jednocześnie nos i usta oraz dezynfekować dłonie przy wejściu do świątyni. W związku z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi prosimy zajmować tylko wyznaczone miejsca.

*  Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na Nabożeństwa Majowe, które będziemy odprawiać przez cały miesiąc o godz. 17:30 przed wieczorną Mszą św. W ramach nabożeństw odmawiana jest Nowenna do Ducha Świętego.

* Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz ze świadkami odbędzie się w poniedziałek 10 maja o godz. 18.30 po Mszy św.

* W czwartek, 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 17:15. Tego dnia nie będzie osobno nabożeństwa majowego.

* Od piątku w ramach nabożeństw majowych będziemy odmawiać Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

* W piątek, 14 maja przypada Święto św. Macieja Apostoła.

* Miło nam poinformować, że w najbliższą sobotę 15 maja w kościele seminaryjnym w Krakowie, diakon Wojciech Kaczmarek przyjmie święcenia kapłańskie. Neoprezbiterowi już dzisiaj gratulujemy oraz życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Ksiądz Wojciech swoją Mszę św. prymicyjną odprawi w naszej parafii w niedzielę 30 maja o godz. 12:30.

* Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy starają się nas wspierać w utrzymaniu parafialnego kościoła oraz zadbaniu o teren wokół świątyni i domu parafialnego.
W ostatnim czasie przed wejściem do kościoła dolnego została zainstalowana tablica informacyjna oraz reflektory, które oświetlają teren wokół kościoła i postać Chrystusa Zmartwychwstałego na ścianie świątyni od strony zakrystii.

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Irena Oprocha,
śp. Barbara Diabelec,
śp. Bronisława Żmujdzin,
śp. Marian Jaskólski,
śp. Mieczysław Ciesielski.

* Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia  09.05.2021
Ks. Proboszcz  Krystian Połomski CM