Rekolekcje Adwentowe
I Ty zostań św. Mikołajem
Roraty

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

*  Bardzo prosimy na czas pobytu w kościele pozostać w maseczce ochronnej,
oraz dezynfekować dłonie przy wejściu do świątyni.

*  W środę, 8 września przypada Uroczystość Narodzenia NMP, Matki Pięknej Miłości - Patronki Diecezji Bydgoskiej.

*  Zapisy w celu przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych odbędą się w najbliższy PIĄTEK, 10 WRZEŚNIA w godz. od 17:00 – 19:00 w kościele dolnym. Zapisów dokonują rodzice kandydatów.

*  W przyszłą niedzielę 12 września będziemy przeżywać dzień beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dlatego już w sobotę, 11 września po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na  nabożeństwo, które odprawimy przy odnowionym pomniku Kardynała Wyszyńskiego jako prośbę o dobre duchowe przeżycie Jego beatyfikacji. Natomiast w niedzielę zapraszamy na Uroczystą Mszę św. o godz. 18:00 wieczorem, po której odbędzie się krótki koncert muzyki klasycznej w hołdzie Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu za dar Jego posługi dla Kościoła w Polsce oraz za akt powołania do istnienia naszej parafii.

*  W niedzielę, 19 września w naszej parafii będziemy przeżywać Prymicje ks. Artura Wojcieszaka CM. Ksiądz Artur Uroczystą Mszę św. odprawi o godz. 12:30 w górnym kościele. Zamówiona na tą niedzielę intencja Mszy św. na godz. 12:30 zostanie odprawiona również w kościele górnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji ks. Artura, który aktualnie swoją posługę duszpasterską pełni w parafii św. Józefa Rzemieślnika we Wrocławiu.

*  Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na renowację pomnika Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz poprawę jakości nagłośnienia wokół naszej parafialnej świątyni. Koszt całkowity obu inwestycji to 58 000 złotych. Na chwilę obecną udało nam się uzbierać 17 560 złotych. Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni za wszelką pomoc i życzliwość.

*  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

śp. Irena Martyn

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia  05.09.2021
Ks. Proboszcz  Krystian Połomski CM