Rekolekcje Adwentowe
I Ty zostań św. Mikołajem
Roraty

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

*  Bardzo prosimy na czas pobytu w kościele pozostać w maseczce ochronnej,
oraz dezynfekować dłonie przy wejściu do świątyni.

* Za tydzień 10 października przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem „NIE LĘKAJCIE SIĘ!”. Jak co roku po Mszach św. będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z rodzin ubogich. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną w przyszłą niedzielę pomoc na ten cel.

* Spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Misji odbędzie się w środę, 6 października o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy!

* W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Tego dnia obchodzimy wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po Mszy św. o godz. 18:00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 19:30. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi świętej.

* Październik jest miesiącem różańca św. Zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.15 przed Mszą św. wieczorną. Specjalny różaniec dla dzieci będzie w każdy piątek października o godz. 17:15 w kościele dolnym. Szczególnie zapraszamy na ten różaniec dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

Jest już możliwość zamawiania intencji mszalnych na rok 2022. Intencje będzie można zamawiać w Biurze Parafialnym w poniedziałek, środę i piątek w godz. 8:30 – 10:00 oraz 16:00 – 18:00.

* Prawie w całości zakończyliśmy już renowację pomnika bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, a także wymianę części nagłośnienia w kościele oraz wokół naszej świątyni. Na dzień dzisiejszy pozostało nam do zapłaty wykonawcom 15 360 złotych. Dziękujemy wszystkim za pomoc, wszelką życzliwość i ofiary składane na ten cel.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł  do wieczności:

śp. Adam Rafiński.

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia  03.10.2021
Ks. Proboszcz  Krystian Połomski CM