Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie

ZIEMIA ŚWIĘTA
PIELGRZYMKA ŚLADAMI JEZUSA CHRYSTUSA

(TERMIN: 10-17 LISTOPADA 2019)

DZIEŃ 1:  WYLOT Z POLSKI – BETLEJEM
Zbiórka na lotnisku – Poznań, odprawa bagażowa/biletowa. Przylot  do Tel Avivu. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu (1 nocleg), kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ 2: HAJFA – CEZAREA – KARMEL - NAZARET- KANA GALILEJSKA
Wczesne śniadanie (wykwaterowanie z hotelu) i przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (teatr romański, akwedukt). Nawiedzenie Klasztoru Stella Maris na Górze Karmel. Panorama ogrodów Bahaiskich. Przejazd do Nazaretu - nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania Pańskiego, wizyta w Kanie Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa).
Zakwaterowanie w hotelu (1 nocleg). Kolacja i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

DZIEŃ 3: JEZIORO GALILEJSKIE - GÓRA TABOR I BŁOGOSŁAWIEŃSTW
Śniadanie (wykwaterowanie z hotelu). Przejazd autokarem do wód Jeziora Genezaret - rejs statkiem. Przejazd na Górę Błogosławieństw, Góra Tabor, zwiedzenie Kościoła Prymatu oraz rozmnożenia chleba
i ryb, zwiedzanie Kafarnaum. Powrót brzegiem Jordanu do Betlejem - zakwaterowanie w hotelu (w tym hotelu pozostajemy do końca pielgrzymki - z niego wyjeżdżamy każdego dnia na zwiedzanie), obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4: BETANIA – JERYCHO – QUMRAN - MORZE MARTWE
Śniadanie. Przejazd do Betanii (grób Łazarza, dom Marii i Marty i Łazarza), Jerycho (góra Kuszenia – panorama, Drzewo Sykomory), Qumran. Przejazd nad Jordan- odnowienie sakramentu Chrztu Świętego, Morze Martwe (kąpiel). Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie - Góra Oliwna; Kościół Pater Noster, Dominus Flevit (Chrystus zapłakał), Ogród Oliwny (Getsemani), Bazylika Wszystkich Narodów – Bazylika Agonii, Góra Syjon (Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny). Powrót do hotelu - obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: AIN KAREM – JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do –Ain Karem (miejsce narodzin Jana Chrzciciela i nawiedzenia Elżbiety). Przejazd do Jerozolimy- Kneset (z zewnątrz), Menora. Przejazd do Yad Vashem - zwiedzanie. Powrót do hotelu- czas wolny w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy: Stare Miasto, Ściana Płaczu , Kościół św. Anny, Sadzawka Betesda, przejście Via Dolorosa (Droga Krzyżowa), Bazylika Grobu Bożego i Zmartwychwstania Pańskiego. Czas wolny w Jerozolimie - Muristan. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8: WYLOT
Śniadanie. Nawiedzenie Betlejem - Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Groty Mlecznej, przejazd na Pole Pasterzy. Czas wolny w Jerozolimie - Muristan, stare miasto. Wyjazd na lotnisko, odprawa bagażowa/biletowa. Przelot do Poznania/Gdańska.

CENA OBEJMUJE:

- hotele 3* w opcji HB (śniadania i obiadokolacje)
- rezerwację Mszy Św. według programu
- autokar na miejscu
- wszystkie bilety wstępu ujęte w programie
- niespodzianka w ostatni wieczór pielgrzymki
- ubezpieczenie NW i KL
- opiekę przewodnika
- opiekę Kapłana
- transfer autokarowy - lotnisko
- miejscowe napiwki, które są obowiązkowe

Kolejność programu może ulec zmianie – zmiany wprowadza przewodnik lokalny lub biuro podróży w Izraelu w zależności od potrzeb na miejscu, zmian dotyczących siatki połączeń samolotowych, lokalnych świąt itp.

PASZPORT MUSI BYĆ WAŻNY MINIMUM 6 MIESIĘCY OD DATY POWROTU z PIELGRZYMKI - PRZYLOTU z IZRAELA!!!

Cena: 750 USD i 1750 zł

Pielgrzymka organizowana przez parafię Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy.

Szczegółowe informacje: Ks. Krystian Połomski CM